
Co to jest trening psychologiczny?
Trening psychologiczny polega na uczeniu się poprzez osobiste doświadczenie. W jego trakcie Klienci wykonują określone zadania rozwojowe, które poddawane są superwizji i korygowane aż do uzyskania rezultatu pożądanego przez klienta. Zadaniem treningu jest rozwijanie umiejętności społecznych oraz nauczenie i utrwalenie postaw pożądanych przez Klientów w różnych sytuacjach życiowych np. bycie asertywnym lub udzielanie konstruktywnej krytyki.
Czy da się nauczyć bycia asertywnym?
Tak, asertywność jest umiejętnością, której może nauczyć się każdy. Nie jest ona cechą osobowości czy temperamentu, a kompetencją możliwą do wytrenowania, dzięki odpowiednim ćwiczeniom.
Jak szybko otrzymam diagnozę swojego problemu?
W zależności od wielu czynników, diagnozę można otrzymać już na pierwszym spotkaniu z psychoterapeutą. Zwłaszcza gdy objawy występują już od dłuższego okresu. Jednak czasami postawienie trafnej diagnozy może wymagać 4-5 sesji.
Jak szybko zobaczę efekty terapii?
Wszystko zależy od złożoności problemu konkretnego Klienta. Dlatego w poszczególnych przypadkach czas bardzo się różni. Jednak nasi Klienci często wyrażają opinię, że już po kilku sesjach zauważyli, że zmianie uległ ich komfort życia i patrzą inaczej na różne sytuacje.
Jak wybrać trening, który będzie dla mnie odpowiedni?
W wyborze odpowiedniego szkolenia pomocne mogą być opisy, które znajdują się na naszej stronie. Zawierają one charakterystykę każdego kursu oraz wskazania, jakie umiejętności będę na nich doskonalone. W razie wątpliwości polecamy umówić się na konsultację.
Jak wygląda pierwsza wizyta?
Podczas pierwszej wizyty terapeuta stara się zebrać jak najwięcej informacji. Pacjent przedstawia trudności lub objawy, które skłoniły go do poszukiwania profesjonalnej pomocy. Pod koniec spotkania ustalana jest częstotliwość wizyt i określamy przedział czasowy, jaki potrzebny będzie do uporania się z problemem. Pierwsza sesja to także dobra okazja, aby poznać terapeutę i zadać mu ewentualne pytania.
Jakie metody szkoleniowe wykorzystujecie?
Pracujemy głównie warsztatowo, ograniczając część teoretyczną jedynie do zapewnienia uczestnikom niezbędnej wiedzy na dalszą część kursu. Większość czasu szkolenia poświęcamy na ćwiczenie umiejętności poprzez wykorzystanie angażujących i urozmaiconych metod pracy. Zajęcia mają za zadanie angażować uczestników do aktywnego udziału poprzez pracę w grupach, dyskusje, analizę przypadków i symulację realnych sytuacji. Główny nacisk kładziemy na to, by omawiane zagadnienia i tematy były bliskie rzeczywistości i przynosiły korzyści uczestnikom.
Czy po szkoleniu uczestnicy otrzymają certyfikaty?
Każdy uczestnik szkolenia po jego ukończeniu otrzyma certyfikat oraz materiały szkoleniowe, aby mógł utrwalić wiedzę po treningu.
Gdzie odbywają się nasze szkolenia?
Szkolenia odbywają się w niewielkich, kilkunastoosobowych grupach w Krakowie, Katowicach oraz okolicznych miejscowościach. Trenerzy wykorzystują nowoczesne i przynoszące najlepsze rezultaty metody szkoleniowe. Mniejsze grupy pozwalają zapewnić komfortowe warunki pracy.