Profesjonalna psychoterapia dla par

Twoje motywacje - psychoterapia, szkolenia, akademia rozwoju

Kiedy wspólne życie nie układa się tak, jak byśmy tego chcieli, pojawiają się negatywne emocje i coraz gorzej radzimy sobie z narastającymi konfliktami, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy terapeuty.

Psychoterapia dla par jest idealnym rozwiązaniem, gdy relacja dwóch osób pozostających w związku przechodzi kryzys. Gdy kłótnie są codziennością, a problemy coraz trudniejsze do rozwiązania, nie należy zwlekać z wizytą u psychoterapeuty.

Będąc wewnątrz relacji brak nam obiektywizmu, odpowiednich narzędzi, a czasem też po prostu umiejętności skutecznej komunikacji. Działając na własną rękę, nie jesteśmy w stanie dostrzec błędów, które popełniamy i często krzywdzimy się nawzajem jeszcze mocniej.

Opis i cel psychoterapii dla par

W przypadku terapii dla par lub terapii małżeńskiej współpraca z psychologiem polega na zdefiniowaniu problemu i wspólnym poszukiwaniu sposobu jego rozwiązania.

Terapia to zasadniczo proces, który – za pomocą pozytywnych interwencji – zwiększa kontrolę nad życiem i zapewnia dobrostan związku.

Nasz zespół terapeutów dokłada wszelkich starań, aby proces ten ułatwić, a nasza oferta była skrojona na miarę Waszych potrzeb.

W trakcie spotkania terapeuta zachęca partnerów do poznania wzajemnych potrzeb, uczuć oraz do odkrycia motywów swoich zachowań. Dąży do nawiązania dialogu i podjęcia pewnych decyzji, z zachowaniem szacunku i wzajemnego zrozumienia. Psychoterapeuta, dążąc do stworzenia warunków uzyskania swobodnego dialogu, nie zajmuje konkretnego stanowiska i nie opowiada się za żadną ze stron.

Terapia par i małżeństw pozwoli przywrócić równowagę w związku, poprawi jakość relacji w Twoim małżeństwie, pomoże rozwinąć bliskość z partnerem. Nasz doświadczony specjalista umożliwi omówienie spornych kwestii na neutralnym gruncie, zdefiniuje problem i znajdzie sposób na jego rozwiązanie. Skuteczne wsparcie terapeuty to również szansa na uratowanie związku stojącego na krawędzi rozpadu.

Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepszy terapeuta nie rozwiąże naszych problemów, jeśli któraś ze stron nie wykaże chęci odbudowy związku. 

Do kogo jest kierowana pomoc specjalisty?

Twoje Motywacje to miejsce, w którym doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści proponują kompleksową pomoc dla:

  • małżeństw;
  • par dwu- i jednopłciowych;
  • osób różnych wyznań, orientacji seksualnych, wartości, narodowości. 

Terapia par skierowana jest do wszystkich osób, które:

 • przeżywają trudności lub szeroko rozumiane zmiany w związku;
 • borykają się z samotnością w związku, zazdrością lub krytyką;
 • odczuwają liczne napięcia i konflikty w relacji partnerskiej;
 • czują się mniej atrakcyjne dla partnera;
 • mają problem z wyrażaniem swoich potrzeb w relacji z parterem;
 • odczuwają niższą satysfakcję wynikającą z bliskości fizycznej. 

Jeżeli chcesz rozwiązać narastające konflikty, zależy Ci na poprawie jakości relacji w Waszym związku lub potrzebujesz wsparcia w rozwijaniu bliskości z partnerem, zapraszamy na konsultację z naszym psychoterapeutą. W trakcie spotkania omówimy Wasze problemy i oczekiwania, a także uwzględnimy gotowość na zmiany i określimy formę psychoterapii. 

Zagadnienia omawiane na psychoterapii par

Tematy poruszane na spotkaniach z parami zależą od tego, czego Klienci potrzebują, z czym mają lub przewidują problemy. Zagadnienia, które najczęściej omawiamy w trakcie terapii dla małżeństw to: 

 • trudne sytuacje – radzenie sobie z aktualnymi problemami i tymi, które mogą się wydarzyć w przyszłości, metody ich rozwiązywania, różnice między wspieraniem a wykorzystywaniem, naturalność procesu zmian w związku; 
 • komunikacja w związku – jak wyrażać opinie nie krzywdząc siebie nawzajem, jak rozmawiać na „trudne” tematy, jak mówić o uczuciach i potrzebach, jak mówić i słuchać siebie nawzajem, jak negocjować nie walcząc z partnerem; 
 • asertywność – stawianie granic w związku i w najbliższej rodzinie, ustalanie granicy praw i oczekiwań wobec partnera;
 • schematyczne sposoby reagowania – które zachowania nam służą, a które niszczą, tworzenie pozytywnych nawyków budujących bliskość i pielęgnowanie codziennych wspólnych rytuałów budujących więź między partnerami; 
 • seks – jak o nim rozmawiać, jak radzić sobie z różnicami w potrzebach seksualnych między partnerami, jak osiągnąć radość z seksu w każdym wieku i na każdym etapie związku. 

W trakcie spotkań:

 • poszukamy odpowiedzi, czy para nadal chce być razem;
 • nauczymy, jak skutecznie mówić i słuchać o swoich potrzebach;
 • wypracujemy nowe metody radzenia sobie z problemami;
 • pomożemy przełamać bariery komunikacyjne i emocjonalne;
 • poradzimy, jak budować związek dbając o rozwój indywidualny każdego z partnerów.

W jakich miastach organizujemy?

Miejsca treningów:

Katowice, ul. Mickiewicza 3/118 (Pierwsze piętro)
Kraków, ul. Starowiślna 83/6

Gdzie odbywają się terapie:

Katowice, ul. Mickiewicza 3/118 (Pierwsze piętro)
Kraków, ul. Starowiślna 83/6

Sesje odbywają się po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Koszty psychoterapii

Terapia kosztuje od 200 zł za 1 spotkanie – sesję 60 min.

Inne kursy organizowane przez TwojeMotywacje.pl

Jako zespół psychologów i psychoterapeutów organizujemy kursy i szkolenia zawsze w taki sposób, aby przekazać jak najwięcej praktycznych wiadomości w przyjaznej atmosferze wzajemnego szacunku. 

Wsparcie psychoterapeutyczne zapewnia

TwojeMotywacje.pl - trener Krzysztof Kamiński

Krzysztof Kamiński

Psychologia to mój zawód i pasja – oprócz ukończonych studiów psychologicznych  (specjalność –  psychologia pracy, organizacji i zarządzania) systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach naukowych i specjalistycznych szkoleniach. Pasjonuje mnie komunikacja międzyludzka i jej ograniczenia. Moją ambicją jako trenera jest, aby moi klienci uzyskiwali wgląd w siebie, aby stawali się świadomi swoich możliwości, ale i ograniczeń. Prowadzę zajęcia zorientowane na poszerzenie samoświadomości oraz rozwój umiejętności społecznych.

Trener Twoje Motywacje - Iwona Drozdowicz

Iwona Drozdowicz

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii (specjalność kliniczno-sądowa). Studia ukończyłam z wyróżnieniem. Ukończyłam także rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne podyplomowy, czteroletni kurs Systemowej Terapii Rodzin. Systematycznie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kongresach i konferencjach naukowych oraz szkoleniach zawodowych.

TwojeMotywacje.pl - trener Anna Surówka

Anna Surówka

W mojej pracy wykorzystuję metody holistyczne, tzn. staram się podążać w kierunku oczekiwanej zmiany opierając się na zasobach, jakie mam do dyspozycji na początku pracy z pacjentem/klientem. Potrafię dostosować formę współpracy do konkretnych sytuacji i potrzeb. Prowadzę terapię głównie w podejściu systemowym i psychodynamicznym, ale korzystam także z innych technik i koncepcji pracy z pacjentem.