Nasi Klienci przychodzą do nas z różnymi problemami i oczekiwaniami. Często nie są pewni, jakiej pomocy i jakiego specjalisty potrzebują – psychologia, psychoterapety, trenera czy psychiatry. Z tego powodu w wielu przypadkach przeprowadzenie konsultacji jest konieczne, aby dobrze postawić diagnozę. Nawiązując relację z Pacjentem, pomagamy mu znaleźć przyczynę aktualnych trudności. Konsultacja psychologiczna pozwala na wzajemne poznanie się Klienta i terapeuty, zdefiniowanie wewnętrznych, nierozwiązanych konfliktów oraz wynikających z nich mechanizmów funkcjonowania. Pozwala rozwiać wątpliwości Klienta, a także zaproponować najlepsze metody pracy.
Opis i cel konsultacji psychologicznej. Dlaczego warto się na nią zdecydować?
Konsultacja psychologiczna ma kilka zadań do spełniania. Jednym z nich jest rozeznanie obecnej sytuacji życiowej Pacjenta i, w kolejnym etapie, identyfikacja problemów oraz sposobu, w jaki wpływają na życie. Często ludzie nie są w stanie określić źródła trudności, właśnie w tym celu pomocna jest sesja ze specjalistą i zadawane przez niego pytania.
Ostatecznym rezultatem konsultacji psychologicznej jest wskazanie przez psychoterapeutę odpowiednich sposobów dalszego leczenia:
- psychoedukację;
- diagnostykę psychologiczną;
- psychoterapię indywidualną;
- psychoterapię grupową;
- psychoterapię dla par;
- specjalistyczne konsultacje lekarskie.

Zdaniem eksperta
Korzyści wynikające z odbycia konsultacji z psychologiem to nie tylko postawienie diagnozy i wskazanie sposobu leczenia. Rozmowa ze specjalistą wymusza refleksję na swój temat i pomaga nadać określone znaczenie niektórym doświadczeniom życiowym. Niekiedy sesje obejmujące więcej niż jedno spotkanie, stanowią wystarczającą pomoc bez konieczności przechodzenia psychoterapii – mówi Krzysztof Kamiński.
Do kogo kierujemy naszą specjalistyczną pomoc w postaci konsultacji z psychologiem?
Nasze życie rzadko pozbawione jest wyzwań, jednak są takie, które sprawiają, że ruszenie do przodu wydaje się niemożliwe. Każdy, kto zmaga się z konkretnymi trudnościami życiowymi, takimi jak uzależnienie lub doświadcza problemów natury psychicznej warto, aby spróbował rozmowy ze specjalistą. Należy pamiętać, że podczas konsultacji, psycholog nie będzie nas oceniał, jedynie zadawał pytania dotyczące tego, jak wygląda nasz dzień, ile pracujemy, jakie mamy relacje z rodziną i partnerem. Konsultacja psychologiczna skierowana jest do wszystkich osób, które martwi ich sytuacja życiowa, poszukują porady, diagnozy lub nie są w stanie określić, w czym leży ich problem.
Przykładowe wskazania do odbycia konsultacji z psychologiem to:
- problemy z uporaniem się ze śmiercią bliskiej osoby;
- uczucie niepokoju i lęku, problemy ze snem;
- utrzymujący się przez długi czas zły nastrój;
- różnego rodzaju fobie, które zakłócają normalne funkcjonowanie;
- wypalenie zawodowe, pracoholizm lub brak równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym;
- kłopoty w rodzinie lub związku;
- trudności z określeniem problemu obciążającego emocjonalnie;
- problemy z kontrolowaniem emocji;
- problemy związane z relacjami interpersonalnymi;
- różnego rodzaju uzależnienia.
Czym różni się psychoterapia od konsultacji psychologicznej?
Konsultacja psychologiczna stanowi element rozeznania natury problemu Klienta. To bardziej doraźny sposób pomocy poprzez rozmowę z psychologiem lub psychoterapeutą. Zadaniem konsultacji jest wsparcie starań w poprawie jakości życia lub rozwianie wątpliwości Pacjenta. Z kolei psychoterapia indywidualna to seria sesji ze specjalistą, gdy problem jest bardziej złożony. Celem jest uzyskanie trwałych zmian w postawie i podniesienie jakości życia.
Jak przebiega konsultacja psychologiczna?
Osoby, które zdecydują się na wizytę u psychoterapeuty, często odczuwają mieszane emocje. Pierwszy krok może być trudny, ale zapewni odpowiednią przestrzeń do pracy nad problemami. Dla wielu osób już sam fakt, że mogą zostać wysłuchani, korzystnie wpływa na samopoczucie.
Konsultacja psychologiczna składa się z etapów:
- Poznanie oczekiwań i problemów Pacjenta.
- Pogłębione rozpoznanie zgłaszanego problemu poprzez zadawanie pytań pomocniczych od tych bardziej ogólnych do szczegółowych.
- Po zebraniu wywiadu wstępnego następuje przedstawienie diagnozy i propozycja odpowiedniej formy pomocy.
- Wypracowanie nowych metod radzenia sobie z problemami poprzez kontynuowanie konsultacji lub rozpoczęcie odpowiedniej psychoterapii.
Zmagasz się z problemami? Psychoterapia indywidualna pomoże Ci je rozwiązać
Zapraszamy na sesje konsultacyjne lub terapie prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów
Jaki jest koszt konsultacji psychologicznej?
Koszt konsultacji psychologicznej, która obejmuje jedno spotkanie ze specjalistą, zaczyna się od 200 zł. Sesja trwa 60 minut i odbywa się po wcześniejszym ustaleniu terminu oraz godziny spotkania ze specjalistą. Wszystko to w trosce o to, by dobrać dogodny dla Klienta czas i zapewnić wolny termin u psychologa.
Gdzie można uczestniczyć w konsultacji z psychologiem?
Konsultacje psychologiczne z udziałem wysokiej klasy specjalistów organizujemy w Krakowie i Katowicach. Nasi psychologowie i psychoterapeuci to osoby posiadające odpowiednie doświadczenie, pozwalające na skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu.
Miejsca treningów:
Katowice, ul. Mickiewicza 3/118 (Pierwsze piętro)
Kraków, ul. Starowiślna 83/6
Gdzie odbywają się terapie:
Katowice, ul. Mickiewicza 3/118 (Pierwsze piętro)
Kraków, ul. Starowiślna 83/6
Sesje odbywają się po wcześniejszym ustaleniu terminu.
Jakie są opinie Klientów na temat oferowanej przez nas konsultacji psychologicznej?
Klienci, którzy zdecydowali się skorzystać z konsultacji psychologicznej, oceniają spotkania bardzo wysoko. W opiniach podkreślają tworzenie podczas sesji relacji opartej na zaufaniu i szacunku oraz wysokie kompetencje naszych specjalistów.
Jakie inne rodzaje psychoterapii, oprócz konsultacji psychologicznej, oferuje firma Twoje Motywacje?
Dla naszych Klientów przygotowaliśmy kompleksową ofertę terapii prowadzonych przez psychologów i psychoterapeutów. Konsultacja psychologiczna może być dopiero pierwszym etapem, który pozwoli uświadomić Klientowi wagę problemu. Kolejnym krokiem są: psychoterapia indywidualna, psychoterapia dla par lub psychoterapia uzależnień dla osób uzależnionych od alkoholu, hazardu, narkotyków, seksu czy też osób borykających się z uzależnieniami behawioralnymi. Podczas sesji terapeutycznych dbamy o komfort i atmosferę wzajemnego szacunku.
Jak umówić się na terapię?
Wsparcie psychoterapeutyczne zapewnia

Krzysztof Kamiński
Psychologia to mój zawód i pasja – oprócz ukończonych studiów psychologicznych (specjalność – psychologia pracy, organizacji i zarządzania) systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach naukowych i specjalistycznych szkoleniach. Pasjonuje mnie komunikacja międzyludzka i jej ograniczenia. Moją ambicją jako trenera jest, aby moi klienci uzyskiwali wgląd w siebie, aby stawali się świadomi swoich możliwości, ale i ograniczeń. Prowadzę zajęcia zorientowane na poszerzenie samoświadomości oraz rozwój umiejętności społecznych.

Iwona Drozdowicz
Jestem absolwentką Wydziału Psychologii (specjalność kliniczno-sądowa). Studia ukończyłam z wyróżnieniem. Ukończyłam także rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne podyplomowy, czteroletni kurs Systemowej Terapii Rodzin. Systematycznie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kongresach i konferencjach naukowych oraz szkoleniach zawodowych.

Anna Surówka
W mojej pracy wykorzystuję metody holistyczne, tzn. staram się podążać w kierunku oczekiwanej zmiany opierając się na zasobach, jakie mam do dyspozycji na początku pracy z pacjentem/klientem. Potrafię dostosować formę współpracy do konkretnych sytuacji i potrzeb. Prowadzę terapię głównie w podejściu systemowym i psychodynamicznym, ale korzystam także z innych technik i koncepcji pracy z pacjentem.