Asertywny Rodzic – Wspierający rodzic

Lepsze poznanie i rozumienie potrzeb swojego dziecka oraz efektywne stawianie granic.
Twoje motywacje - psychoterapia, szkolenia, akademia rozwoju

Najbliższa data

Czas trwania

2 dni, po 8h

Lokalizacja

Katowice, cała Polska

Cena kursu

1500 zł netto

 Jak być asertywnym rodzicem? Opis i cel szkolenia:

Szkolenie ma na celu pokazać i pomóc zrozumieć rodzicom potrzeby i emocje ich dzieci oraz nauczyć ich asertywnych sposobów wyrażania oczekiwań i emocji względem dzieci

Do kogo skierowane jest szkolenie z asertywnego rodzicielstwa?

 • Do rodziców

Korzyści z udziału w szkoleniu Asertywny Rodzic – Wspierający rodzic

Korzyści z udziału w naszych szkoleniach to, z punktu widzenia uczestnika, podniesienie jakości relacji z dziećmi, poznanie reakcji w momencie naruszenia ich granic, czy praktyczne ćwiczenia. 

Korzyści dla uczestnika

 • RUmiejętność nazwania kluczowych potrzeb dziecka na aktualnym etapie rozwoju.
 • RZidentyfikują reakcje dzieci na naruszenie ich granic i terytorium.
 • RPoznanie własnych mechanizmów i reakcji w sytuacji naruszenia ich osobistych granic ( rodziców).
 • RDoskonalenie umiejętności słuchania dziecka ze zrozumieniem oraz własnych pożądanych i niepożądanych zachowań wychowawczych.
 • RPraktyczne ćwiczenia identyfikowania stadiów rozwoju pracowników oraz działań, które należy podjąć, aby ich w tym wspierać.

Poznaj program treningu Asertywny Rodzic

 • Rozwój podstawowych potrzeb dzieci i młodzieży
 • Pojęcie terytorium i granic osobistych dzieci i rodziców 
 • Zachowania asertywne jako wspieranie dziecka na różnych etapach rozwoju
 • Jak lepiej rozumieć swoje dziecko – kształtowanie empatii
 • Rola kontraktów i umów w procesie wychowaniu 
 • F-U-O-K-K – jako narzędzie do ustalania granic
 • Pożądane i niepożądane postawy i zachowania wychowawcze na podstawie doświadczeń własnych 
 • Konsekwencje nieprawidłowych postaw wychowawczych

Hej Ty! Chcesz zapisać się na to szkolenie? Na co czekasz!

Trener Twoje Motywacje wskazujący hasło zachęcające do rozwoju pod okiem trenerów

Co otrzymasz w ramach szkolenia asertywności?

Certyfikat
kończący
trening

Doświadczenie w pracy
na procesie

Materiały szkoleniowe, żebyś mógł utrwalać wiedzę po treningu

Profesjonalną wiedzę od doświadczonych trenerów

Szkolenia otwarte z zakresu asertywności w rodzicielstwie – warunki uczestnictwa

Dla wszystkich, którzy mają lub chcą mieć dzieci

Dla każdego rodzica – szczególne polecane dla osób po treningach asertywności i komunikacji

Nasze metody szkoleniowe – szkolenie Asertywny Rodzic

Metody szkoleniowe, które stosujemy, kładą nacisk na pracę własną pod kierunkiem doświadczonego trenera. Sposób zdobywania wiedzy i korekty zachowań nakierowany jest na odwzorowanie rzeczywistych życiowych sytuacji. Wychodzimy z założenia, że nauka poprzez praktykę jest najskuteczniejszym sposobem na trwałą zmianę wzorców zachowań.

Cykl Kolba

Model Uczenia się przez Doświadczenie (Experiential Learning Model) – podstawowa metoda treningowa dla dorosłych; składa się z czterech etapów w dowolnej kolejności: doświadczenie, refleksja, teoria oraz praktyka. Niewątpliwą zaletą tej metody jest nacisk na aktywne przyswajanie wiedzy, co skutkuje wyższym poziomem zainteresowania uczestników i wysoką skutecznością; jest to metoda elastyczna – można ją zastosować w dowolnej dziedzinie wiedzy i zindywidualizować pod kątem konkretnych uczestników.

Miniwykład

Wprowadzenie do omawianego zagadnienia, pozwalające w naturalny i przystępny sposób zapoznać się z obszarem, nad którym będziemy pracować; prowadzony przez naszych doświadczonych, otwartych na grupę trenerów.

Inne metody pracy w grupie

Praca wglądowa, Modelowanie zachowań, Struktury grupowe, Psychodrama – sprawdzone sposoby na pogłębienie samoświadomości, zdobycie wiedzy o swoich mocnych i słabych stronach, wypracowanie nowych, skutecznych zachowań w różnorodnych sytuacjach prywatnych i zawodowych.

Trening Asertywny Rodzic – opinie

“Jestem pod wielkim wrażeniem! To naprawdę tak można? Będę próbowała zastosować taki sposób komunikacji na co dzień, czuję, że tego właśnie od dawna potrzebowałam.”

„Przystępni i życzliwi prowadzący z dużym wyczuciem. Świetna, otwarta grupa. Dużo śmiechu, ale dowiedziałam się ważnych rzeczy o sobie samej. Naprawdę było warto.”

„Asertywność, asertywność, to słowo stało się modne… Trochę z przypadku trafiłem na te warsztaty, ale muszę powiedzieć, że temat mocno mnie zaintrygował. Coś jest na rzeczy. Na pewno warto spróbować”

Kto prowadzi szkolenie?

TwojeMotywacje.pl - trener Krzysztof Kamiński

Krzysztof Kamiński

Psychologia to mój zawód i pasja – oprócz ukończonych studiów psychologicznych  (specjalność –  psychologia pracy, organizacji i zarządzania) systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach naukowych i specjalistycznych szkoleniach. Pasjonuje mnie komunikacja międzyludzka i jej ograniczenia. Moją ambicją jako trenera jest, aby moi klienci uzyskiwali wgląd w siebie, aby stawali się świadomi swoich możliwości, ale i ograniczeń. Prowadzę zajęcia zorientowane na poszerzenie samoświadomości oraz rozwój umiejętności społecznych.

Twoje Motywacje trener Justyna Klimas Laszczyk

Anna Nanys-Wróbel

Od ponad 20 lat wspieram rozwój osobisty w obszarach komunikacji, asertywności i osobistej efektywności, a także rozwój firm w zakresie negocjacji, rozwiązywania konfliktów i budowania zespołów. Posiadam wieloletnie doświadczenie w realizacji programów rozwojowych dla trenerów i terapeutów. Jestem superwizorem treningu psychologicznego i trenerem NLP z bogatym doświadczeniem w zakresie trenowania psychologów i pedagogów.

Trener Twoje Motywacje - Kamil Kurpierz

Kamil Kurpierz

Specjalizuję się w zagadnieniach rozwoju kompetencji menedżerskich i sprzedażowych, myślenia strategicznego i zarządzania zmianą, ale także komunikacji międzykulturowej, team coaching i facylitacji procesów zespołowych. Celem moich działań jest podniesienie efektywności pracy zespołów i instytucji. Realizuję także indywidualnie projektowane rozwiązania biznesowe takie jak facylitacja warsztatów strategicznych i team buildingowych skierowane do kadry zarządzającej.

Terminy, lokalizacje i ceny szkoleń

Data szkoleniaLokalizacjaCenaRezerwacja
24-25 lutego 2024Katowice1500 zł nettoZapisz się
23-24 marca 2024Katowice1500 zł nettoZapisz się

Zarezerwuj miejsce dla siebie